První přihlášení do aplikace

Jakub Petr

03. 05. 2021

Flowio je multiplatformní nástroj pro přístup k datům, které je možné zobrazovat pomocí následujících nástrojů:

 • Internetový prohlížeč
 • Mobilní telefon s operačním systémem iOS
 • Mobilní telefon s operačním systémem Android

Postup každého uživatele je následující:

 1. Zobrazíte si webovou aplikaci Flowio na Vaší podnikové adrese
 2. Vyplníte přihlašovací údaje a heslo a dáte "Přihlásit se". Podle nastavení aplikace se můžete přihlásit několika způsoby, mezi kterými si Vaše podnikové IT může vybrat:
  1. Flowio login a heslo
  2. Google přihlašování
  3. Active directory
 3. Zobrazí se Vám první obrazovka aplikace, na které uvidíte následující sekce:
  1. Uvítací text - měl by Vám zjednodušit seznámení s aplikací. Je možné, že Vaše podnikové IT vyplní obecný text, k čemu Flowio zrovna u Vás slouží nebo je možné seznámit uživatele s novinkami v aplikaci.
  2. Oblíbené šablony - nejsou defaultně zobrazeny, jelikož je nutné si nejprve označit některé šablony jako oblíbené a tím si Vaše oblíbené šablony naplnit.
  3. Moduly - jsou zobrazeny všechny přístupné moduly, které máte právě Vy k dispozici. Všechny by měly patřit do Vaší denní pracovní agendy. Pokud by se Vám zobrazovalo cokoli, co by nemělo být zobrazeno a naopak, obraťte se na Vaše podnikové IT, které behěm pár kliknutí problém vyřeší.

Mapování uživatele do podnikového informačního systému

V případě, že vybraná šablona využívá přístup do Heliosu Green, Nephrite nebo jiného podnikového informačního systému, bude při prvním přihlášení vyžadováno zadání přístupových údajů do informačního systému. Tento krok je nutný z toho důvodu, aby bylo možné být online připojený do informačního systému a zde pracovat jak kdyby seděl uživatel právě u daného infromačního systému. Výhodou je, že přihlášení zadáte jednou a následně jedině tehdy, kdyby došlo ke změně hesel. Flowio aplikace si přihlášení pamatuje a navíc ho při zapamatování zašifruje, takže se nemusíte obávat, že by došlo k zveřejnění jakýchkoliv údajů.
Přihlášení bude vyžadováno pro každý informační systém. Tyto kroky vám může Vaše podnikové IT usnadnit tím, že za Vás udělá alespoň první potřebné kroky k úspěšnému namapování.

Zadání přihlašovacích údajů je vyžadováno pouze při prvním přihlášení.

tým Flowio
Mapovací okno

Mapování do podnikového informačního systému je jednoduché a bezpečné.